flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Володимир Зеленський підписав закон, що забезпечує контроль за виконанням судових рішень.

19 грудня 2024, 10:54

В рамках контролю за виконанням судових рішень суди зможуть накладати чималі штрафи на боржників у певних категоріях справ – від 60,5 тисяч грн до 121 тисячі грн.

Президент України Володимир Зеленський 17 грудня підписав закон № 4094-IX про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль — законопроект 9462.

Він передбачає, що суд може зобов'язати боржника подати звіт про виконання судового рішення і за наслідками його розгляду  накласти на боржника штраф від 20 до 40 розмірів прожиткового мінімуму (від 60 560 грн до 121 120 грн). 

Крім того, якщо боржник не виконує судове рішення про зобов’язання вчинити певні дії щодо майна, стягувач зможе клопотати перед судом змінити спосіб і порядок виконання судового рішення шляхом стягнення з боржника вартості такого майна.

Раніше «Судово-юридична газета» проаналізувала, які зміни внесли до ГПК. В рамках контролю за виконанням судових рішень суди зможуть накладати чималі штрафи на боржників у певних категоріях справ – від 60,5 тисяч грн до 121 тисячі грн. 

Також ми аналізували, які зіни внесли до Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ). Передбачається, що у разі відмови у прийнятті звіту суд зможе накласти на керівника суб’єкта владних повноважень штраф у сумі від 20 до 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Також суд додатково може встановити новий строк подання звіту або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення. Половину суми штрафу будуть стягувати на користь заявника, а іншу половину – до бюджету.

Крім того, цей закон дозволяє звільняти керівників держорганів за невиконання судових рішень від штрафу у разі відсутності грошей в бюджеті.

Додамо, до Кодексу адміністративного судочинства вводиться низка нових правил подання та розгляду звіту органом влади про виконання судового рішення суб’єктом владних повноважень.