Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У рамках роботи над цим масштабним проектом за сприяння Канадського Проекту «Підтримка судової реформи в Україні» у столиці проходить зустріч представників комунікаційних підрозділів ключових установ у сфері правосуддя з ідеологами канадського просвітницького проекту – порталу Educaloi.
21−22 листопада 2017 року в місті Києві Канадський Проект «Підтримка судової реформи в Україні» проводить семінар на тему «Комунікації судової системи та правова освіта».
Як наголосила головний менеджер міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади Наталія Городецька, метою заходу є ознайомлення з різними інструментами розповсюдження правової інформації, правова освіта громадян та вдосконалення їхніх юридичних знань.
Задля обміну досвідом із представниками комунікаційних підрозділів вітчизняних судових установ до України прибули представники найвідомішого канадського просвітницького проекту – порталу Educaloi. Educaloi – зареєстрована неурядова організація у провінції Квебек (Канада), метою діяльності якої є інформування громадян про закон, їхні права та обов’язки шляхом викладення якісної та актуальної правової інформації найдоступнішим чином. Подібний просвітницький портал за підтримки Канадського Проекту «Підтримка судової реформи в Україні» планується створити і в Україні.
Educaloi створено у 1999 році за ініціативи канадських адвокатів, яку наразі активно підтримують і судді, і правова спільнота країни. Підставою для початку роботи проекту стали результати дослідження, відповідно до яких було з’ясовано, що 77 % мешканців Квебеку вважають, що юридичні тексти є важкими для зрозуміння, 45 % − мали негативне сприйняття правосуддя, а 41 % − зазначили, що не довіряють системі правосуддя. Після початку роботи сайту у 2000 році ним користувалося 50 тисяч людей на рік, сьогодні число його користувачів становить 5 мільйонів.
Як наголосив суддя Вищого суду провінції Квебек Дені Жак, завданням проекту є надання точної та правильної інформації простою і доступною мовою про судову систему, судові процедури, права громадян та спосіб їх захисту.
«Головний посил проекту – право належить громадянинові», − зазначив Френсіс Бараган, радник зі стратегічних питань правління організації Educaloi, та наголосив, що результати проведених досліджень свідчать, що люди дуже мало знають про свої права для того, щоб бути успішними громадянами. «Якщо люди більше знають про свої права, то починають більше довіряти системі», − саме такою є мета Educaloi.
Участь у семінарі беруть члени робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя: Оксана Лисенко, начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя, координатор робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя; Ірина Паламарчук, заступник начальника управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя; Катерина Вороненко, начальник управління забезпечення взаємодії зі ЗМІ та видавничої діяльності Верховного Суду України; Тетяна Суярко, член Ради суддів України, суддя господарського суду Харківської області; Олександр Сасевич, голова комунікаційного комітету Ради суддів України, суддя Львівського окружного адміністративного суду України; Світлана Максимова, головний спеціаліст сектору забезпечення діяльності керівництва Комісії секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; Ольга Кузьміна, головний спеціаліст відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції та бібліотечно-видавничої діяльності Національної школи суддів України; Оксана Шамрай, начальник відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції та бібліотечно-видавничої діяльності Національної школи суддів України; Олена Ігнатченко, начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи та міжнародного співробітництва Державної судової адміністрації України, а також представники прес-служб вищих судів, прес-служби суддівського самоврядування, адвокатської спільноти.